inteligentny dom akropol inwestycje

Inteligentny dom od Akropol Inwestycje. Można?

Inteligentny dom, czyli Smart dom

W XXI wieku posiadanie inteligentnych urządzeń staje się standardem. Większość z nas posiada inteligentny telewizor czy telefon. Obecnie popularność zdobywają inteligentne domy, co to oznacza można przeczytać w wielu źródłach w internecie, w tym skupimy się na pytaniu:

Czy od dewelopera może być inteligentnym domem?

Wstęp

Krótka odpowiedź to tak, domy i mieszkania kupione od Akropol Inwestycje to mogą stać się inteligentnymi domami. Jak się do tego przygotować podpowie niniejszy artykuł.

Na inteligentny dom składa się wiele różnych urządzeń – im jest ich więcej, tym bardziej „inteligentne” staje się nasze nowe mieszkanie. Jedne urządzenia odpowiadają za bezpieczeństwo, drugie poprawiają komfort, a jeszcze inne przynoszą oszczędności w postaci oszczędności energii elektrycznej czy wody.

Jakie elementy inteligentnego domu możesz mieć w mieszkaniach kupionych w Akropol Inwestycje

Akropol Inwestycje buduje domy i mieszkania które w łatwy sposób możesz przystosować do swoich potrzeb. Akropol Inwestycje przygotowuje niektóre podłączenia, jednak urządzenia inteligentnego domu musisz zakupić samodzielnie. Deweloper oferuje montaż dodatkowych punktów elektrycznych i internetowych (Ethernet/LAN) dzięki którym w przyszłości podłączysz swoje smart-urządzenia do systemu inteligentnego domu. Bez względu czy wybierzesz tradycyjne ogrzewanie za pomocą grzejników czy ogrzewanie podłogowe (opcja – zapytaj dewelopera) w przyszłości będziesz mógł sterować ogrzewaniem w swoim domu z poziomu aplikacji. Kolejnym elementem są elektryczne rolety na wszystkie okna (opcja – zapytaj dewelopera) dzięki temu rozwiązaniu będziesz mógł sterować roletami. Rozprowadzenie instalacji alarmowej również znajduje się w ofercie usług jakie proponuje firma Akropol Inwestycje. W przypadku gdy posiadasz lub zamierzasz zakupić samochód elektryczny Deweloper proponuje skorzystać z opcji przygotowania punktu do ładowania auta elektrycznego (dotyczy domów),

Dzięki prostym zabiegom możesz uzbroić swój przyszły inteligentny dom lub nowe mieszkanie w bardzo przydatne elementy z których skorzystasz przy podłączaniu kolejnych inteligentnych urządzeń które zakupisz w przyszłości.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Systemy

Gotowe systemy smart

Cechują się zamkniętym katalogiem produktów, praktycznie wszystkie elementy należy kupować od jednego producenta. Czasami należy wcześniej przygotować dodatkowe punkty elektryczne do podłączenia urządzeń. Tym samym stają się bardzo drogie w zakupie i montażu.

Systemy zrób to sam

W tym przypadku możemy korzystać z bardzo szerokiej oferty produktów, które będą zgodne w obrębie systemu w którym działają a nie producenta, który nie pozwala dodawać produktów spoza jego listy do akcesoriów inteligentnego domu. Jest to rozwiązanie najbardziej korzystne cenowo. Wystarczy kupić gniazdko elektryczne czy kontakt lub inne urządzenie. Zobacz co oferują systemy sterowania inteligentnym domem oparte o darmowe rozwiązania OpenHAB lub HomeAssistant.

inteligentny dom akropol inwestycje
sterowanie oświetleniem to ułamek możliwości...

Urządzenia

Na rynku można zaopatrzyć się w szereg urządzeń zarówno bezprzewodowych (komunikują się poprzez WiFi – nie potrzebują zasilania z kabla, wystarczą im baterie) oraz przewodowych dla których musimy przewidzieć punkt elektryczny z którego będą zasilane. Lista urządzeń jest bardzo długa i ciągle rośnie. Dzięki popularności jaką zdobywcą funkcje inteligentnego domu ceny urządzeń spadają.

Sterowanie

Obecnie sterować w inteligentnym domu możesz wieloma urządzeniami. Najpopularniejsze i najbardziej przydatne to sterowanie:

Sterowanie głosowe

Na dzień dzisiejszy (styczeń 2021) większość asystentów głosowych nie obsługuje lub obsługuje w ograniczonym zakresie komendy wydawane w języku polskim. Do najpopularniejszych należą rozwiązania: Amazon – Alexa, Apple – Siri Home Kit oraz Google Assistant (wspiera język polski). Dzięki inteligentnym głośnikom lub Twojego smartfona możesz wydawać komendy głosowe dla urządzeń podłączonych do systemu.

Sterowanie poprzez urządzenia, np. smartfon czy tablet

Najtańszym rozwiązaniem sterowania inteligentnym domem jest smartfon. Większość smartfonów obecnych na rynku umożliwia instalacje oprogramowania którym można sterować inteligentnym domem. Dobrym rozwiązaniem jest też użycie do tego celu starego tabletu czy smartfona, dzięki temu bez ponoszenia kosztów można zbudować terminal do komunikowania się ze swoim smart mieszkaniam.

Poznań Bobrownicka nowe mieskania link
Poznań

Poznań Bobrownicka nowy dom L1, 4 pokoje 84m2

Nowy dom 4 pokoje w budynku L1. Sprawdź i kup mieszkanie w inwestycji Poznań Bobrownicka.

Pokaż nowe mieszkanie →
Koninko nowe mieszkanie 53m2
Koninko

Koninko nowe mieszkanie E-0.02, parter, ogródek, 3 pokoje 53m2

Nowe mieszkanie 3 pokojowe na parterze z ogródkiem w Koninku koło Poznania. Może być Twoje.

Pokaż nowe mieszkanie →
nowe mieszkanie Komorniki
Komorniki

Komorniki Żabikowska nowy dom H1, 76m2 z dużym ogrodem

Nowy dom H1 o powierzchni ~76m2 w Komornikach ul. Żabikowska z dużym ogrodem. Sprawdź.

Pokaż nowe mieszkanie →
nowe mieszkania Poznań Chlebowa
Poznań

Poznań Chlebowa nowe mieszkanie M-2.01, 3 pokoje 60m2

Nowe mieszkanie w Poznaniu Jest to nowe mieszkanie w stanie deweloperskim. Budynek z mieszkaniami na rynek pierwotny prosto od dewelopera, …

Pokaż nowe mieszkanie →
82 / 100