nowe mieszkanie

Nowe mieszkania. Co warto wiedzieć przy zakupie?

Zaczynam szukać nowe mieszkanie

Przed wprowadzeniem się do własnego mieszkania trzeba podjąć szereg decyzji, które mogą okazać się na dłuższą metę przytłaczające. Do takich decyzji m.in. należy: przeglądanie ogromu ofert, sprawdzanie stanu technicznego mieszkań, dopilnowanie formalności. Z tymi jak i podobnymi zadaniami musi się zmierzyć przyszły nabywca.

Wstęp

Nie musisz jednak przechodzić przez to w pojedynkę. Nie chodzi tu tylko o wsparcie, które otrzymamy ze strony bliskich osób, ale istnieją zawody, które pomogą Ci osiągnąć zamierzony cel, a ich działanie rozciąga się na wszystkie etapy transakcji. O jakich profesjach mowa i jaką pomoc możemy otrzymać? 

Przede wszystkim profesjonalny deweloper. Jest on niezwykle pomocny przy podejmowaniu ważnej decyzji – jaką jest z pewnością zakup nowego mieszkania.

Grupa Akropol Inwestycje jest to jeden największych deweloperów w województwie wielkopolskim. Obecnie są w trakcie realizacji ponad 1000 domów i mieszkań zlokalizowanych w Poznaniu i jego najbliższej okolicy. Aby poznać dokładnie nowe mieszkania na sprzedaż oraz domy jakie posiada w swojej ofercie Akropol Inwestycje wejdź na główną stronę internetową, bądź skontaktuj się z pracownikami firmy poprzez numer komórkowy podany na stronie lub email.
Już niedługo będą dostępne nowe mieszkania na sprzedaż. Będą ulokowane w takich inwestycjach jak Poznań Jasielska, Poznań Chlebowa oraz nowe domy Poznań Bobrownicka. Osobom ceniącym sobie spokój przedmieścia i zalety miasta proponujemy inwestycje w Luboniu. Przykładem mogą być nowe mieszkania w stanie deweloperskim Luboń Na Skarpie oraz domy na sprzedaż Luboń Kościuszki czy Luboń Nowiny.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Lokalizacja

Ogromnym plusem mieszkania blisko Poznania jest bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska także możesz ze spokojem zwrócić uwagę na mieszkania i domu w pobliskich miejscowościach. Między innymi ostatnio cieszą się popularnością mieszkania w Komornikach (Żabikowska, Łąkowa), Wirach (Poznańska) oraz od strony wschodniej Poznania w miejscowości Rabowice (Olszynowa). Mieszkanie w bliskiej odległości od dużego miasta to doskonały wybór.

Dla wszystkich tych, którzy cenią sobie bliskość Poznania, a jednocześnie szukają atrakcyjnej, zielonej okolicy zapraszamy do poznania inwestycji w Koninku, Biedrusku (Osiedle Jesionowe) i Glinnie (Osiedle Klonowe). Wybierz z bogatej oferty odpowiednie właśnie dla Ciebie.

Doradca finansowy

Myślisz o kredycie w celu finalizacji zakupu mieszkania jednak nie masz pojęcia, którą ofertę wybrać oraz jak skompletować dokumenty? W takim wypadku pomocna okaże się współpraca z doradcą finansowym. Jest to osoba pełniąca funkcję pośrednika w rozmowach z bankiem. Doradca finansowy przeprowadzi CIę przez cały proces od momentu zbadania zdolności kredytowej, aż do przydzielenia kredytu oraz dobierze dla Ciebie odpowiednia ofertę.

Nie musisz obawiać się, że jego pomoc będzie związana z dodatkowymi kosztami, gdyż doradca finansowy najcześciej czerpie procent od podpisanego kredytu, a prowizję pokrywa bank. Oznacza to że, koszty kredytu w przypadku współpracy z doradcą finansowym są identyczne jak bezpośrednio w banku.

Koncept
Przemyślenie koncepcji ułatwia podjęcie decyzji.

Architekt wnętrz

Masz pomysł jak wykończyć mieszkanie, ale nie wiesz jak przekuć swój zamysł w rzeczywistość? Albo wręcz przeciwnie – nie posiadasz planu ani wizji jak miałoby wyglądać ostatecznie mieszkanie, a sprawdzanie jaki kolor na ścianie wyglądałby najkorzystniej, by dobrać potem pasujące meble, to dla Ciebie koszmar? W obu przypadkach warto zgłosić się po profesjonalną pomoc – architekta wnętrz. Jego praca polega na projektowaniu i wystroju przestrzeni mieszkaniowych. Zazwyczaj w projektach architekty uwzględnia trzy rzeczy: użytkowość/funkcjonalność, poprawność techniczną oraz walory estetyczne (wraz z innowacyjnością). Oczywiście klient ma wgląd do całego projektu i może wyrażać swoje sugestie, upodobania bądź preferencje co do wyglądu mieszkania/domu.

Notariusz

Notariusz jest obecny przy każdym zakupie nieruchomości. Umowa kupna-sprzedaży, która nie zachowuje formy aktu notarialnego, nie ma mocy prawnej. Projekt aktu jest udostępniony obydwu stronom i wymaga obopólnej akceptacji. Takowy akt jest zwykle sporządzany na podstawie dostarczonej dokumentacji. Za wykonaną pracę notariusz pobiera opłatę – tzw. Taksę notarialną. Wielkość opłaty zależy od ceny sprzedaży nieruchomości – im większa wartość nieruchomości, tym więcej będzie musiała zapłacić strona kupująca.

Zakup nowego mieszkania lub domu wcale nie musi być skomplikowany. Aby uzyskać pomoc lub większą wiedzę w tym temacie skontaktuj się z pracownikami Akropol Inwestycje. Postarają się odpowiedzieć na każde dręczące Cię pytanie oraz rozwiać wątpliwości.

Opcje dodatkowe

Sterowanie poprzez urządzenia, np. smartfon czy tablet

Najtańszym rozwiązaniem sterowania inteligentnym domem jest smartfon. Większość smartfonów obecnych na rynku umożliwia instalacje oprogramowania którym można sterować inteligentnym domem. Dobrym rozwiązaniem jest też użycie do tego celu starego tabletu czy smartfona, dzięki temu bez ponoszenia kosztów można zbudować terminal do komunikowania się ze swoim smart mieszkaniam.
Decydując się na zakup nowego mieszkania możesz dopytac dewelopera czy oferujedostosowanie projektu do rozwiązań takich jak np. Inteligentne miezkanie, i dzięki temu bez problemu będzie można automatycznie sterować np:

Na dzień dzisiejszy (październik 2021) większość asystentów głosowych nie obsługuje lub obsługuje w ograniczonym zakresie komendy wydawane w języku polskim. Do najpopularniejszych należą rozwiązania: Amazon – Alexa, Apple – Siri (Home Kit) oraz Google Assistant (wspiera język polski). Dzięki inteligentnym głośnikom lub Twojego smartfona możesz wydawać komendy głosowe dla urządzeń podłączonych do systemu.

Nowe mieszkanie Biedrusko
Biedrusko

Biedrusko nowy dom M20, 100m2, 5 pokoi

Nowy dom o powierzchni ponad 100m2 oraz dużym ogródkiem, ponad 273m2 w Biedrusku w stanie deweloperskim.

Pokaż nowe mieszkanie →
mieszkania na sprzedaz poznan
Luboń

Luboń nowe mieszkanie M9, ogródek, 3 pokoje, 52m2

Nowe mieszkanie w Luboniu Poznań, Luboń Na SkarpieNowe mieszkanie w stanie deweloperskim idealne dla nowoczesnej rodziny, która ceni atrakcje, które …

Pokaż nowe mieszkanie →
mieszkania na sprzedaz poznan
Luboń

Luboń nowe mieszkanie M22, 3 pokoje, 56m2

Nowe mieszkanie w Luboniu Poznań, Luboń Na SkarpieNowe mieszkanie w stanie deweloperskim idealne dla nowoczesnej rodziny, która ceni atrakcje, które …

Pokaż nowe mieszkanie →
nowe mieszkanie Komorniki
Komorniki

Komorniki Żabikowska nowy dom G2, 76m2 z ogrodem

Nowy dom G2 o powierzchni ~76m2 w Komornikach ul. Żabikowska. Stan deweloperski. Sprawdź.

Pokaż nowe mieszkanie →
69 / 100